•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Aktualności >> Przewoził zwierzęta i nielegalne papierosy

Przewoził zwierzęta i nielegalne papierosy

25 czerwiec 2009 r.


W miejscowości Pobiedna funkcjonariusze z Placówki SG w Lubaniu działając wspólnie ze zgorzeleckimi celnikami zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy. Kierowca pojazdu twierdził, iż przewozi do Czech figury gipsowe zwierząt. Rzeczywiście, podczas kontroli przestrzeni ładunkowej pojazdu funkcjonariusze ujawnili gipsowe odlewy zwierząt. Jednakże pod dokładnym sprawdzeniu pojazdu stwierdzono, że oprócz deklarowanej przesyłki w samochodzie wykonano specjalne skrytki.


Strażnicy graniczni wspólne z celnikami wyjęli z pojazdu ponad 14300 paczek papierosów Jin Ling o wartości 100 000zł. Ujawniony przemyt pochodził zza wschodniej granicy - na papierosach znajdowały się rosyjskie znaki akcyzy skarbowej. Papierosy oraz pojazd na miejscu zdarzenia zabezpieczyli funkcjonariusze celni. Kierowcy pojazdu - mieszkańcowi województwa lubuskiego oprócz odpowiedzialności karno - skarbowej grozi przepadek użytego do przemytu pojazdu.

Od początku roku łużyccy strażnicy graniczni ujawnili i zabezpieczyli wyroby tytoniowe pochodzące z przemytu o wartości około 2,2 mln zł. Najczęściej przemycone papierosy pochodziły zza naszej wschodniej granicy, głównie Ukrainy i Rosji. Część z przemyconego towaru trafia na nasz rynek, jednakże znaczna większość przemycana jest do innych krajów Unii Europejskiej - głównie do Niemiec oraz na Wyspy Brytyjskie.Opracował (m)Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u