•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt 
  •  polityka prywatności 
  •  reklamy 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów
Kalendarz dni z zakazem handlu
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
Strona główna >> Aktualności >> Ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie...

Ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie...

1 grudnia 2010 r.

1 grudnia 2010 roku odbyła się inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w Leśnej. Piętnastu nowo wybranych radnych rozpoczęło tego dnia pracę w Radzie Miejskiej w Leśnej. Zgodnie z procedurami obrady sesji do czasu wyboru Przewodniczącego Rady prowadził radny senior, którym w tej kadencji jest Zofia Turkiewicz.
Po wręczeniu przez przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej radnym zaświadczenia o wyborze, przewodniczący obrad odczytał tekst ślubowania:
"Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców". Po czym każdy radny kolejno wyczytany z imienia i nazwiska na stojąco wypowiadał słowo "Ślubuję" dodając wg woli "Tak mi dopomóż Bóg". Złożenie ślubowania jest warunkiem nabycia praw radnego.
Kolejnym punktem porządku obrad pierwszej sesji rady VI kadencji był wybór przewodniczącego rady. W tajnym głosowaniu radni jednogłośnie na przewodniczącego Rady wybrali Waltera Straszaka, a na zastępcę przewodniczącego również jednogłośnie Ryszarda Świdra. Przewodniczący oraz jego zastępca będą tę funkcję pełnili ponownie, ponieważ w V kadencji Rady radni również powierzyli im do piastowania te odpowiedzialne funkcje.
Do sprawnego funkcjonowania rady potrzebne są stałe komisje rady i właśnie ich wybór był kolejnym punktem porządku obrad. Radni spośród siebie wybrali składy komisji oraz ich przewodniczących.
Wielu z nowo wybranych radnych to dojrzali samorządowcy pełniący funkcję radnego po raz drugi a nawet trzeci. Obie radne reprezentujące Pobiedną i Wolimierz zaliczają się do grona tych najbardziej doświadczonych. Radna Grażyna Paczkowska funkcję radnej będzie pełniła po raz trzeci. podobnie jak radna Teresa Kęska, która do tej pory pełniła funkcję radnej Rady Miejskiej oraz radnej Rady Powiatu Lubańskiego.
Obrady pierwszej sesji zakończono podjęciem uchwały w zmianie budżetu.
Opracował: (m)

Dołącz do nasTweetnij
Jakość powietrza
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linkiPogoda
Pogoda Pobiedna

Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u