•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2023
Kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Demografia Pobiednej w pigułce

Demografia Pobiednej w pigułce


2015 rok demograficznie był dla Pobiednej bardzo przeciętny. Jeśli chodzi o liczbę mieszkańców, urodzeń i zgonów utrzymuje się stabilizacja z małą tendencją spadkową. Do naszych corocznych statystyk dodajemy od tego roku nowe informacje dotyczące uczniów Szkoły Podstawowej w Pobiednej. Zapraszamy naszych czytelników do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Liczba mieszkańców
Już ósmy rok z rzędu odkąd nasza redakcja prowadzi statystyki spada liczba mieszkańców Pobiednej. Na koniec roku 2015 w Pobiednej na pobyt stały zameldowanych było 1207 osób. W porównaniu do roku ubiegłego jest to spadek o 9 osób ( 0.74%), jednak porównując do roku 2008 jest to spadek aż o 87 osób (6,7 %).

Na poniższym wykresie możemy zobaczyć ile w Pobiednej jest mieszkańców i porównać do lat ubiegłych.
         

Urodzone dzieci
Liczba nowo narodzonych dzieci, które zostały mieszkańcami Pobiednej w ciągu ostatnich lat utrzymuje się na stałym poziomie. W roku 2015 przybyło w Pobiednej 10 najmłodszych mieszkańców czyli dokładnie tyle samo co rok wcześniej. O ile w roku 2014 było tylko dwie dziewczynki i ośmiu chłopców o tyle w tym roku jest po pięć.

Nie możemy mówić o jakiejś tendencji w nadawaniu imion, bo każdemu dziecku nadano inne imię od Antoniego po Zuzannę.

Poniższy wykres przedstawia ile dzieci przyszło na świat w Pobiednej w roku 2015 i latach wcześniejszych.
         

Uczniowie szkoły
Od 1 września 2012 roku, odkąd Szkoła Podstawowa w Pobiednej wraz z Przedszkolem Gminnym w Pobiednej zostały połączone w Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pobiednej, systematycznie wzrasta liczba uczniów szkoły. W roku szkolnym 2012/2013 do szkoły w Pobiednej uczęszczało 59 uczniów natomiast w bieżącym roku szkolnym uczęszcza już 75 uczniów. Na poniższym wykresie przedstawiamy państwu liczbę uczniów szkoły na przestrzeni ostatnich 4 lat.
         


Osoby zmarłe
Rok 2015 był bardzo podobny do roku 2014 pod względem liczby zmarłych. W roku 2015 w Pobiednej zmarło 12 osób i przeciętny wiek, w którym te osoby zmarły wyniósł 73,2 lata. Kobiet odeszło w roku 2015 pięć, których średnia długość życia wyniosła aż 86,4 lat i była o ponad 23 lata dłuższa od średniej długości życia mężczyzn, których zmarło siedmiu a ich średnia długość życia wyniosła 63,1 lat.

Najstarszą zmarłą osobą w Pobiednej była kobieta, która zmarła w wieku 92 lat a najmłodszym był mężczyzna, który dożył tylko 36 lat.

Na poniższym wykresie możemy zobaczyć ile zmarło mieszkanek a ilu mieszkańców Pobiednej i możemy porównać te dane do lat ubiegłych.
         

Opracował: (2m)


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u