Kalendarz odbioru odpadów

Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej


Strona główna >> Szkoła >> Aktualności >> Rok szkolny 2010/2011 - Rokiem Odkrywania Talentów

Rok szkolny 2010/2011 - Rokiem Odkrywania Talentów

21 marca 2011 r.

Rok szkolny 2010/2011 Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall ogłosiła Rokiem Odkrywania Talentów, ale nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Pobiednej od wielu lat odkrywają pasje, zainteresowania i talenty swoich uczniów i ten rok nie jest szczególny.


We wrześniu w promieniach jesiennego słońca uczniowie doskonalili swoje umiejętności fotograficzne.
Patrycja Gryniewicz wzięła udział w konkursie fotograficznym DOMY PRZYSŁUPOWE W MOIM REGIONIE. Na konkurs wpłynęło 251 zdjęć wykonanych przez 88 uczniów. Patrycji zdjęcie znalazło się wśród 3 wyróżnionych w kategorii 10-13 lat.W grudniu dwa zespoły teatralne wzięły udział w Świeradowie - Zdroju w Przeglądzie Kapel Kolędniczych, zajmując pierwsze i drugie miejsce. Mali aktorzy udowodnili, że świetnie dają sobie radę nie tylko na scenie w sali gimnastycznej, ale również przed obcą publicznością.

Luty i marzec to miesiące ciężkiej pracy młodych recytatorów. Dwudziestu uczniów wzięło udział w etapie szkolnym konkursu recytatorskiego. Miriam Olek z kl. III i Marcin Karpiński z kl. VI szykują się do udziału w etapie powiatowym tego konkursu.
Teraz uczniowie ciężko pracują, przygotowując się do tradycyjnie obchodzonego od kilku lat Dnia Teatru., który w tym roku przebiega pod hasłem Wiersze znane i nieznane. Zasadą tego dnia jest to, że na scenie występują wszyscy uczniowie i każdy talent ma szansę zostać dostrzeżony.

Nie można zapomnieć o rozwijaniu talentów sportowych, szkolni sportowcy często reprezentują szkołę w zawodach na różnych szczeblach. Uzdolnienie wokaliści już teraz szykują się do przeglądu piosenki Na żabią nutę. Matematycy, humaniści, przyrodnicy intensywnie pracują na zajęciach kół zainteresowań, rozwijając swoje pasje. Plastycy malują, rysują, wyklejają, aby godnie reprezentować szkołę w konkursach plastycznych.

Rok 2010/2011 naprawdę można nazwać Rokiem Odkrywania Talentów, ale talenty w SP w Pobiednej były odkrywane zawsze i na pewno pasje będą rozwijane nadal.

Dołącz do nasTweetnij
Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2018          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u