•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Szkoła Aktualności Wizyta Kuratora Oświaty w Szkole Podstawowej w Pobiednej

Wizyta Kuratora Oświaty w Szkole Podstawowej w Pobiednej

30 grudnia 2018 r.
Wizyta Dolnośląskiego Kuratora Oświaty pana Romana Kowalczyka w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pobiednej

Zbigniew Herbert wyraził kiedyś myśl: "Naród, który traci pamięć, traci sumienie". Znajomość własnej historii staje się w obliczu tych słów sprawą wielkiej wagi. Historia odczytywana z kart podręcznika nigdy nie będzie tak pasjonująca, jak ta opowiedziana przez świadka wydarzeń.
28 listopada młodzież Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pobiednej mogła wysłuchać opowiedzianego przez świadka historii, fragmentu opowieści o Ruchu Solidarności. Dolnośląski Kurator Oświaty pan Roman Kowalczyk zgodził się przyjąć zaproszenie dyrektora i w towarzystwie Dolnośląskiego Wicekuratora Oświaty pana Janusza Wrzala odwiedził placówkę, by podzielić się z młodzieżą swoim doświadczeniem i fascynującymi historiami. Wystąpienie pana Kuratora zrobiło na uczniach ogromne wrażenie - mogli usłyszeć opowieść o historii Polski, ale również otrzymać garść ważnych przesłań i obraz świata pełnego wartości w czasach, kiedy Polacy musieli podejmować walkę z komunistycznym oprawcą. Wykład miał ogromną wartość również dla obecnych na spotkaniu nauczycieli - przekaz pełen był przykładów, jak wielką wagę ma otrzymywane w szkole wykształcenie i wychowanie.
Wizyta pana Romana Kowalczyka pozostawiła nas w poczuciu głębokiej wdzięczności. Nie sposób nie dostrzec, jak ważnym gestem jest obecność pana Kuratora w małej wiejskiej placówce. Spotkanie to było ważną lekcją odpowiedzialności.
28 listopada zapisze się w naszej pamięci jako dzień wyjątkowy. Tak jak wyjątkowymi byli goście, którzy tego dnia zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością.

Jadwiga Dorota Siepak
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w PobiednejŹródło: Panorama Leśnej 11/2018


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u