•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Co? Gdzie? Kiedy?


Kalendarz odbioru odpadów 2023
Kalendarz niedziel handlowych w 2023 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Wyszperane w sieci Szkoły planują organizację pracy w nowym roku szkolnym

Szkoły planują organizację pracy w nowym roku szkolnym

18 maja 2013 r.
Kwiecień, to okres planowania pracy przez szkoły i przedszkola w całej Polsce.
Projekty organizacji składane są do końca kwietnia w organach prowadzących. Projekty te obejmują m.in. liczbę klas, oddziałów, liczbę godzin zajęć edukacyjnych, liczbę uczniów, zatrudnionych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.
Projekty organizacji złożone przez szkoły i przedszkola będą rozpatrywane i zatwierdzane do końca maja 2013r. i są one podstawowym dokumentem organizacyjnym na nowy rok szkolny.
Pracę na rok szkolny 2013/2014 planują także nasze jednostki gminne: Gimnazjum w Leśnej, Szkoła Podstawowa w Grabiszycach, Szkoła Podstawowa w Smolniku, Miejsko – Gminne Przedszkole w Leśnej, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pobiednej, w skład, którego wchodzi Przedszkole Gminne oraz Szkoła Podstawowa w Pobiednej.
Z wstępnych danych wynika, że w Szkole Podstawowej w Grabiszycach w klasach I-VI od września będzie uczyło się 53 dzieci. W pierwszej klasie naukę rozpocznie 11 uczniów, w tym aż 7 sześciolatków. W Grabiszycach obserwuje się wyjątkowo duże zainteresowanie rodziców posyłaniem dzieci sześcioletnich do klasy pierwszej.
Nie zmienia to jednak sytuacji że w klasach I- III będzie uczyło się łącznie 25 uczniów, a w klasach IV - VI łącznie 28 uczniów, a więc w każdej klasie będzie średnio 9 uczniów.
W Szkole Podstawowej w Pobiednej od września będzie uczyło się prawdopodobnie 67 dzieci, w tym w pierwszej klasie 15 uczniów, stanowi to wzrost o ok. 100% w stosunku do roku poprzedniego, ponieważ w obecnej klasie pierwszej uczy się tylko 8 uczniów. Zauważalne staje się zjawisko, że coraz większy odsetek uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły decyduje się na naukę właśnie w Szkole Podstawowej w Pobiednej. Średnio w jednej klasie będzie 11 uczniów.
W Szkole Podstawowej w Smolniku naukę w klasach pierwszych rozpocznie ok. 58 uczniów, w tym prawdopodobnie czterech sześciolatków. Łączna liczba uczniów szkoły od 1 września 2013r. będzie wynosiła 356. Średnia w oddziale 21 osób
W Gimnazjum w Leśnej od 1 września 2013r. będzie funkcjonowało 10 oddziałów, naukę będzie kontynuowało ok. 255 uczniów, w tym w pierwszych klasach 75 uczniów. Średnia w oddziale 26 uczniów.

RB

Źródło: Panorama Leśnej nr 5/2013


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki
Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2022          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u