•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej

Piękne Jubileusze

1 lutego 2022 r.
W dniu 17 grudnia 2021 r. zostały wręczone medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Burmistrza Leśnej przyznał medale 3 parom z terenu naszej gminy.

Od kilkunastu lat Złote Gody organizowane przez tutejszy Urząd Stanu Cywilnego przebiegały uroczyście. Niestety w poprzednim roku plany uczczenia Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego pokrzyżowała pandemia, która nie pozwala na bezpieczne spotykanie się w większym gronie. Dlatego tegoroczne wręczenie medali Złotym Parom odbyło się w skromnej, ale równie podniosłej formie - indywidualnie dla każdej z par.

W zaszczytnym gronie Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych odznaczeniem znaleźli się Państwo:
- Janina i Krzysztof Solscy
- Halina i Eugeniusz Gąsiorowscy
- Krystyna i Ryszard Kujawiak (z Pobiednej - przyp. red.)

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Czcigodnym Jubilatom Burmistrz Leśnej Szymon Surmacz w asyście Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Leśnej Zofii Witek.

Nietypowość Złotych Godów zapamiętamy między innymi z uwagi na pojawiające się na zdjęciach maseczki ochronne, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo Jubilatów. Małżonkowie zgodnie potwierdzali, iż niejedno już widzieli, niejedno przeżyli… Pięćdziesiąt lat razem to dużo, by podzielić się doświadczeniem, z jakim udało się przetrwać pół wieku, często w trudzie i poświęceniu. Złoci Jubilaci są przykładem dla młodych pokoleń na to, że miłość zwycięża wszystko.

Burmistrz Leśnej Szymon Surmacz zabierając głos podkreślił, że aby przeżyć 50 lat wspólnie, potrzebny jest fundament miłości. A miłość należy cały czas kultywować, należy o nią zabiegać, cały czas tą drugą osobę zaskakiwać tak, aby miłość nie wygasła. 50-lecie pożycia małżeńskiego to wspaniała rocznica. Ożywiają wspomnienia, wracają chwile i obrazy, mieniące się swoistym blaskiem. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale "Złote Gody" to jubileusz niezwykły tak, jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy zawsze ze wzruszeniem. Pozwala on patrzeć optymistycznie na trwałość rodziny, a także na piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej, na wspólne przeżyte ponad 18.250 dni i nocy.

Jeszcze raz Szanownym Jubilatom życzymy wszelkiej pomyślności, wielu wspólnie spędzonych lat w zdrowiu, szczęściu oraz wzajemnej miłości w otoczeniu najbliższych. Życzymy Państwu kolejnych wspaniałych Jubileuszy!


Źródło: Panorama Leśnej nr 1/2022


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u