•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Aktualności Zmiana czasu na zimowy

Zmiana czasu na zimowy


Już w najbliższą noc z soboty na niedzielę (30-31.X.2021r.) kolejny raz przestawimy zegarki z godziny 3.00 na 2.00 i tym samym przejdziemy z czasu letniego na zimowy.

Już od kilku lat trwa dyskusja na temat zlikwidowania przestawiania dwa razy w roku zegarów na czas letni i zimowy.

W/g specjalistów, zmiana czasu już nie przynosi efektów ekonomicznych jakie były uzasadnieniem wprowadzenia kilkadziesiąt lat temu przestawiania zegarów.

Obecnie przestawianie zegarów ma więcej minusów niż plusów. Największe problemy w czasie przestawiania zegarów zachodzą w komunikacji, transporcie, informatyce, bankowości, itp. Ponadto, negatywną rolę przestawiania zegarów bardzo odczuwają nasze organizmy i po przestawieniu zegarów potrzebują kilku dni, a czasami nawet kilku tygodni, aby powrócić do normalnego funkcjonowania.

Kilka lat temu w Unii Europejskiej rozpoczęto konsultacje na temat zlikwidowania przestawiania zegarów. Jednak wybuch pandemii koronawirusa Covid 19 odsunął podjęcie decyzji na dalszy plan. Z wyniku przeprowadzonych wcześniej konsultacji wynika, że większość krajów chcą likwidacji przestawiania zegarów. Pytanie na jakim czasie przestać przestawiać zegary już budzi wiele kontrowersji, ponieważ o ile większość państw opowiada się za czasem letnim to są również takie, które chcą zostać przy czasie zimowym.

Wydaje się że wiążąca decyzja zapadnie w ciągu kilku najbliższych lat. Na chwilę obecną pewne jest, że ponownie na czas letni zegary przestawimy w nocy z 27 na 28 marca 2022 roku.

Opracował (m).Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u