•  strona główna 
  •  mapa serwisu 
  •  kontakt
  •  polityka prywatności 
  •  linki 
  •  wyszukiwarka                                                             
  • 
    


Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Kalendarz odbioru odpadów 2024
Kalendarz niedziel handlowych w 2024 roku
Sołecka Strategia
Rozwoju Wsi


Oficjalna strona Pobiednej
strona główna Historia Znani mieszkańcy Christian Kraft

Christian Kraft

Fürst zu Hohenlohe-Öhringen (1848 - 1926).


Christian Kraft nie był mieszkańcem Pobiednej, jednak począwszy od roku 1903 przez ponad 20 lat był właścicielem pałacu w Pobiednej, browaru pałacowego, folwarku wraz z całym majątkiem ziemskim i dlatego poniżej prezentujemy jego postać.

Christian Kraft, Fürst zu Hohenlohe-Öhringen, Herzog von Ujest (ur. 21 marca 1848 w Öhringen, zm. 14 maja 1926 w Somogy) - syn Hugona zu Hohenlohe-Öhringen oraz Pauliny z domu von Fürstenberg. Książę, generał, polityk, właściciel dóbr ziemskich na Dolnym i Górnym Śląsku oraz na Węgrzech, w tym w Tatrach. Przemysłowiec górnośląski. Żonaty z Otylią ksieżną Lubraniec-Dąbski, z domu Brauns.

Ukończył Akademię Rycerskę w Legnicy i prawo na uniwersytecie w Bonn. Stopień generalski uzyskał poczas wojny francusko-pruskiej w latach 1870-1871. W 1899 wybudował kopalnie węgla kamiennego na Brynowie. W 1905 sprzedaje swoje zakłady przemysłowe za 44 mln marek i roczną rentę w wysokości 4 mln marek spółce akcyjnej Hohenlohe Werke A.G. z siedzibą na Wełnowcu. Znany był z wystawnego trybu życia. Gośćmi w jego rodowej siedzibie w Sławięcicach byli m.in. cesarz Wilhelm II i car Mikołaj II.

Zmarł bezdzietnie, majatek po nim odziedziczył młodszy brat Hans von Hohenlohe, jednak dziedzicem Pobiednej został książe Max Hugo zu Hohenlohe-Öhringen .

Opracował Leszek Bartnik


Dołącz do nas

Kalendarium
Czy wiesz, że...
Zdjęcie tygodnia
Pocztówka miesiąca
Panorama
Wirtualny cmentarz
Informator SMS
Polecane linki


Wszystkie materiały na tej stronie objęte są pełnym prawem autorskim,
osoby zainteresowane ich wykorzystaniem (w całości, lub części) proszone są o uprzedni kontakt z redakcją serwisu www.pobiedna.pl.


copyright © pobiedna.pl 2007-2023          Statystyki obsługuje system statystyk stat4u